.شرکت جوش واکسیژن ایران آمادگی خود را جهت تولید انواع الکترودهای جوشکاری با قوس الکتریکی مورد مصرف در کلیه صنایع اعلام می دارد 

تاریخچه

        

شرکت سهامی عام جوش و اکسیژن ایران با هدف تولید انواع الکترودهای جوشکاری قوس الکتریکی و وسایل جوش و برش در سال 1356 در زمینی به وسعت بیش از یکصد هزار متر مربع  و با زیر بنای حدود 23 هزار متر مربع در شهر مشهد (حاشیه بزرگراه مشهد قوچان)  تاسیس گردید ودر سال 1373 به عضویت در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته شد . ظرفیت تولید این واحد در فاز اول برای تولید انواع الکترودهای جوشکاری اعم از الکترودهای معمولی و تخصصی دوازده هزاروهفتصد تن در سال می باشد. بخشهای  تحقیقات مهندسی (R&D) و کنترل کیفیت این شرکت در پرتو تلاش کارشناسان و متخصصین مجرب و امکانات گسترده آزمایشگاهی ، طراحی انواع الکترودهای جدید بر حسب مشخصات فنی مورد نیاز مشتریان و نظارت مداوم بر حفظ و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی  موفق به دریافت پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنایع و پروانه تایید صلاحیت آزمایشگاهها از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردیده است. این شرکت به عنوان اولین تولید کننده الکترود در ایران موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد درایران بوده همچنین تاییدیه لویدز از کشور انگلستان و تاییدیه لوید آلمان را اخذ نموده است .

در سال 1375 نیز به عنوان اولین واحد تولید کننده الکترود در ایران گواهینامه بین المللی    ISO 9002  را از کمپانی لویدز انگلستان دریافت نموده و در سال 1381 دریافت گواهینامه ISO 9001-2000 تحقق یافت و در این راستا با اخذ تاییدیه از  B.V (BUREAU VERITAS) فرانسه و  DNV ( DET NORSKE VERITAS)نروژ برای انواع الکترودهای تولیدی ، فعالیتهای کیفی خود را افزایش داد.

شرکت سهامی عام جوش و اکسیژن ایران (الکترود رضا) با سابقه طولانی در تولید انواع الکترود جوشکاری تامین کننده الکترود مورد نیاز مصرف کنندگان با کیفیتی قابل رقابت با محصولات خارجی بر اساس استانداردهای بین المللی AWS   و ASME  می باشد.عوامل فوق و حفظ و ارتقاء مستمر محصولات تولیدی ، این شرکت را در ردیف یکی از عمده ترین تامین کنندگان الکترودهای تخصصی مورد نیاز صنایع بزرگ و شرکتهای معتبر مانند شرکت ملی گاز ، شرکت ملی نفت و صنایع وابسته ، صنایع پتروشیمی ، ذوب آهن و ... قرار داده است. این شرکت آمادگی خود را جهت تولید انواع الکترودهای جوشکاری با قوس الکتریکی مورد مصرف در کلیه صنایع اعلام می دارد .